O nás

O nás

 

Matchæologist® je luxusní brand nabízející ten nejkvalitnější matcha tea ceremoniální kvality a jeho doplňkové produkty. Specializujeme se na ručně sbíraný a ručně mletý matcha tea té nejvyšší kvality, který dovážíme z japonského UJI (hlavního města matcha tea!) a který se se svojí sofistikovanou chutí může srovnávat s vynikajícími víny a vybízí k dalšímu objevování a poznávání této tradiční pochoutky a elixíru života. 

Připojte se k nám na naší cestě objevování a vychutnávání toho nejlepší čaje matcha! Pokud se chcete dozvědět více o našich novinkách, sledujte nás na našich sociálních sítích (Facebook, Instagram)! Těšíme se na vás a věříme, že až poprvé ochutnáte náš matcha tea, poznáte ten obrovský rozdíl a budete se k nám stále vracet. We love what we do!

ČAJ MATCHA

 

S dlouhou a fascinující historií je matcha nejen čajem s úžasnou specifickou chutí a elixírem zdraví, ale i zážitkem. Zážitkem, který si lidé dopřávají již přes tisíce let. Nechceme vám dát jen jeden z nejlepších čajů matcha, který je na trhu, (ano, opravdu tomu věříme :-) ale chceme vám ukázat i to, jak z matcha tea dostat opravdu to nejlepší a prožít si tak nezapomenutelný zážitek při jeho pití.

Stejně jako v sobě víno odráží příchuť regionu, kde bylo vypěstováno, tak i naše matcha odráží chuť svého rodiště.. Naše matcha se pěstuje ve světoznámé oblasti Uji v japonské prefektuře Kjóto. Praží a mele se zásadně v malých dávkách za použití vlastních unikátních a NÁMI PATENTOVANÝCH! technik, aby bylo zajištěno, že každý gram bude mít chuťově plný potenciál v každém vašem doušku a bude vám šeptat příběh svého místa původu, a to od sklizně až do vašeho šálku a k vaším chuťovým buňkám.

The 'Uji' Terroir - (OBLAST UJI)

 

Pojem „terroir“ (půda, země, rodná půda) je nesmírně důležitý pro pěstování výjimečného a neobyčejného matcha tea. Definuje všechny přirozené vlastnosti prostředí, které ovlivňují čaj a jeho chuť. Naše matcha se pěstuje ve světoznámém regionu Uji, v prefektuře Kjóto, v Japonsku, obecně známém jako hlavní „terroir“ pro pěstování matcha tea. Uji má jedinečné agroklimatické podmínky: půdu, klima, nadmořskou výšku, vlhkost a množství srážek, které všechny ruku v ruce přispívají k výraznému aromatu a dokonalému chuťovému profilu čaje matcha, který jednoduše nelze replikovat nikde jinde na světě!

S prestižním označením "Uji-Matcha" (宇 治 抹茶), který považují čajovníci za nejznámější a nejvíce ceněný typ matcha tea ze všech, má náš matcha sortiment neodolatelnou škálu chutí a vůní charakterizovanou sladkou, vyzrálou a lahodnou "umami" chutí (う ま 味), osvěžujícím zeleným 'oika' (覆 い 香) aromatem a tmavě sytou, intenzivně svěží jasně zelenou barvou.

Ruční MLETÍ

 

Výroba čaje matcha je jedním z nejdůležitějších úkolů pro každého "matchamakera". Rodištěm a „svatou zemí“ čaje matcha je považováno území Uji v Japonsku.

Naše nejkvalitnější řady čaje matcha pochází z výjimečných čajovníků vypěstovaných ze starých původních čajovníkových kořenů, které jsou pěstovány s maximální možnou péčí, a které jsou zastíněny 30 dní před sklizní. Během prvních jarních dešťů jsou nejprve sbírány ty nejmladší, panenské listy, a to ještě před tím, než se první paprsky slunce dotknou země.

Po vypaření páry a usušení podstoupí naše matcha námi patentovaný proces „artisan roasting – ruční pražení“ s pečlivě a přesně nakalibrovanou teplotou, aby byly čajové listy aktivovány na jejich naprosté možné maximum a poskytly tak okouzlující podmanivé aroma. Naše matcha je opravdu výjimečným a hlavně jedinečným zážitkem. Se standardní matchou se nemůžeme srovnávat, jsme naprosto odlišní! Vyzkoušejte a uvidíte sami..!

#Matcharitual

 

Jsme průkopníky, kteří zcela změnili styl, jakým může být matcha vychutnávána. Spojili jsme původní tradici japonského čajového obřadu s moderní dobou a učinili jsme tak tento ceremoniální elixír života mnohem dostupnějším a relevantnějším pro moderní životní styl. Měníme  a zároveň ponecháváme způsob, kterým je matcha čaj konzumován - přípravou čaje matcha minimalistickým a jednoduchým stylem pro skutečný chuťový zážitek, který si dovolíme přirovnat k obdobnému prožitku, jako je ochutnávka vína. Video z přípravy  najdete zde.

Náš doplňkový matcha sortiment vám pomáhá vychutnat si naší matchu ještě více. Každý, každičký kousek našeho sortimentu je ručně vyroben přímo v Japonsku a kombinuje dokonale čistý a moderní design, tradici a skvělou funkčnost. To vše pro váš dokonalý každodenní #MatchaRitual. YEAH!